PYTANIA-FAQ (DJ na wesela)

Poniżej przedstawiamy szereg najczęściej zadawanych pytań do zespołu weselnego/DJ'a. Wśród odpowiedzi na pytania można znaleźć również porady dotyczące muzycznych aspektów organizacji imprez takich jak wesele, studniówka, festyn.

Pytania i odpowiedzi zostały pogrupowane w następujący sposób:

Koszty

Jaki jest koszt oprawy muzycznej wesela/zabawy/studniówki ?

Koszt oprawy muzycznej imprezy zależy od terminu, miejsca imprezy oraz przewidywanej ilości godzin. Po podaniu tych informacji będziemy mogli przedstawić konkretną ofertę cenową.

Rezerwacja terminu

Organizuję wesele. Na ile przed imprezą powinienem zarezerwować zespół muzyczny/DJ'a ?

Termin najlepiej zarezerwować zaraz po podjęciu decyzji - ponieważ większość imprez odbywa się w soboty, a ich ilość w roku jest ograniczona do 52:) terminy sobotnie rezerwowane są nawet z 18-miesięcznym wyprzedzeniem.

Mam zarezerwowaną Restaurację na (...), czy dysponujecie czasem w tym terminie?

Jeśli termin będzie wolny, nie stoi nic na przeszkodzie do rezerwacji DJ'a. Jeśli poszukujecie Państwo DJ'a na oblegany termin na kilka miesięcy przed imprezą, warto najpierw uzgodnić wolny termin Restauracji z wolnym terminem DJ'a. Warto również rozważyć organizację imprezy poza sobotą ze względu na niższe ceny oprawy muzycznej oraz większy wybór lokalizacji imprezy.

Jak zarezerwować termin?

Rezerwacja terminu następuje po zawarciu umowy i wpłacie zaliczki.

Czy mogliby Państwo wstępnie zarezerwować dla mnie termin do następnego tygodnia?

Niestety ze względów organizacyjnych (duża liczba zapytań o termin w ciągu tygodnia) nie praktykujemy wstępnych rezerwacji. Termin może zostać wstępnie zarezerwowany tylko po podjęciu decyzji do dnia podpisania umowy.Sprawy organizacjyjne

Chcę zamówić DJ'a (1-os. zespół muzyczny) na wesele. Co do oprawy muzycznej ślubu i błogosławieństwa chciałbym podjąć decyzję w późniejszym terminie. Czy jest taka możliwość ?

Oczywiście. Na oprawę muzyczną błogosławieństwa i/lub ślubu można zdecydować się nawet miesiąc przed dniem wesela.

Czy dojeżdzają Państwo do miejscowości (...)?

Extra DJ prowadzi i gra imprezy głównie na Górnym Śląsku (śląskie - Będzin, Bytom, Chorzów, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Katowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Tychy, Zabrze) oraz w woj. i regionach sąsiednich (Bielsko-Biała, Częstochowa, Kraków, Łódź, Opole, Wrocław), nic nie stoi na przeszkodzie aby zagrać w dowolnym miejscu w Polsce.

Co należy zapewnić DJ'owi na imprezie, którą obsługuje?

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie miejsce (ze względu na ilość instrumentów 1 m2 to troszkę za mało;) oraz dostęp do energii elektrycznej. Wypadałoby również zapewnić wyżywienie (aby DJ nie musiał zamawiać pizzy na wesele;) oraz napoje bezalkoholowe.

Czy DJ ma jakiś limit co do ilości godzin występu ?

Państwo zamawiając DJ'a' decydujecie o ilości godzin występu. W razie potrzeby istnieje możliwość przedłużenia czasu gry DJ'a również na weselu/studniówce/zabawie.

Skład

Jak to możliwe, aby DJ grał na 5-ciu instrumentach, śpiewał i zabawiał gości, zastępując zespół muzyczny (weselny)?

Tak to możliwe, chociaż dość rzadko spotykane :) Zamiast standardowego DJ'a, proponujemy Państwu połączenie DJ'a, profesjonalnego konferansjera oraz śpiewającego multiinstrumentalisty grającego na akordeonie, trąbce oraz saksofonie. Oczywiście nie gra na nich równocześnie, tylko "żongluje" nimi pomiędzy utworami aby uzyskać odpowiedni dla danej piosenki klimat. Różnorodność instrumentów na żywo powoduje, że muzyka nabiera wyjątkowej barwy oraz dynamizmu i jest atrakcyjnym wzbogaceniem dobrze znanych oryginalnych przebojów.

Repertuar

Jak długie są bloki muzyczne i przerwy między nimi?

Długość bloków muzycznych zależy od rodzaju imprezy - w zależności czy będzie to mały bankiet czy wesele na 100 osób. Extra DJ nie trzyma się sztywnych ustaleń - kieruje się nabytym doświadczeniem, przykładowo np. na weselu wykonuje conajmniej 6-7 piosenek w jednym bloku, a przerwy między częściami tanecznymi (w zależności czy przeznaczone są tylko na odpoczynek czy również na ciepły posiłek) wynoszą średnio od 10 do 15 min - zawsze wypełnione odpowiednią muzyką w tle. Jednak podstawowa zasada brzmi- nie przerywał muzyki, gdy goście szaleją na parkiecie :)

Jak dobierany jest repertuar na imprezę?

Repertuar wybierany jest pod kątem konkretnej imprezy - inny na bankiet, inny na wesele, całkowicie inny na prymicje. Na imprezach wielopokoleniowych (np. wesele) szczególnie ważne jest, by w każdym bloku tanecznym znalazły się utwory zarówno dla młodzieży jak również dla starszego pokolenia.

Uwielbiam piosenkę (...), czy jest możliwość jej wykonania?

Extra DJ jest w stanie zagrać praktycznie dowolną piosenkę.

Konkursy, zabawy

Czy Extra DJ prowadzi zabawy/konkursy?

Tak, co więcej, zajmuje się nie tylko prowadzeniem zabaw i konkursów, lecz również obsługą konferansjerską całego wesela - bowiem wiele zależy od odpowiedniego poprowadzenia imprezy i nawiązania dobrego kontaktu z gośćmi.

Jakiego typu zabawy proponuje Extra DJ?

Zabawy/konkursy można podzielić na kilka grup - od zabaw integracyjnych w tańcu (kółka, wężyki, pociąg) poprzez konkursy grupowe integrujące gości do konkursów indywidualnych z nagrodami. Zawsze wybierane są najciekawsze zabawy, czyli te które wzbudzają zainteresowanie wszystkich gości, jednocześnie są zabawne dla ich uczestników ("nie" dla zabaw wulgarnych).

Czy możemy otrzymać listę najczęściej organizowanych zabaw?

Istnieje taka możliwość, chociaż nie polecamy tej opcji (w szczególności dla Nowożeńców), nie warto psuć sobie zabawy znając przebieg wesela z najdrobniejszymi szczegółami.

OBSŁUGUJEMY

Górny Śląsk - woj. śląskie
(większe miasta - Będzin, Bytom, Chorzów, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Katowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Tychy, Zabrze).